Lietuvių kalbos dienos pasibaigė, tačiau darbai tęsiasi

Kaip žinia, visas mėnesis nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. yra skiriamas lietuvių kalbos dienoms. Ne išimtis ir mūsų mokykla – čia taip pat vyko įvairiausios veiklos, skirtos šioms dienoms. Visą mėnesį meniškos prigimties mokiniai (gimnazistai taip pat) stabdė akimirkas arba perrinkinėjo savo archyvus ir bendromis jėgomis kūrė fotonovelių rinkinius „Jo didenybė žodis“ (šiuos darbus galite rasti mokyklos internetinio puslapio archyve arba „Facebook“ paskyroje). Taip pat visą mėnesį norintieji prisidėjo prie mūsų gyvenamosios vietos vietovardžių rinkimo (juk 2019-ieji – paskelbti Vietovardžių metais). Mokyklos antrojo aukšto fojė esančiame stende galima surasti įdomių faktų apie mūsų gimtąją kalbą ir jos istoriją bei dar vieną bendrai mokinių kurtą darbą – ranka užrašytą Vaižganto romano „Pragiedruliai“ ištrauką apie Lietuvą, apie kalbą, lietuviškąją kultūrą (beje, 2019-ieji taip pat yra ir Vaižganto metai). Tęsdami Lietuvių kalbos dienas gimtosios kalbos puoselėtojai tikrinosi žinias rašydami Nacionalinį diktantą, o paskutinis akcentas – 5 klasės mokinių netradicinė pamoka, vykusi Prano Dzūko sodyboje, skirta Knygnešio dienai.

Vis dėlto nepaisant to, kad Lietuvių kalbos dienų veiklos baigėsi, darbai tęsiasi: ir toliau uoliai mokomės ne tik taisyklingai rašyti ir kalbėti savo gimtąja kalba, bet ir ją gerbti, puoselėti, didžiuotis, kad kalbama viena seniausių ir archajiškiausių kalbų.

Lietuvių k. mokytoja A. Paciukonienė