Edukacinė pamoka „Duonos kelias“

Vykdydami vaikų ir paauglių nusikalstamumo programą 5 klasės mokiniai kartu su auklėtoja, anglų kalbos mokytoja Sandra Ažukiene, ir socialine pedagoge Alma Vaišniene lankėsi Virbalio senųjų amatų centre, edukacinėje pamokoje „Duonos kelias“. Mokiniai sužinojo, o jei žinojo, tai įtvirtino dar labiau, kaip kasdieninė duona ateina ant kiekvieno mūsų stalo, kiek reikia sąžiningai ir kruopščiai dirbti, kad galėtume valgyti mylimą duonelę. Patys minkė, formavo, kepė, vėliau vaišinosi duona, pyragu, kumpiu, dešra, sūriu, medumi, arbata.

Mokiniai taip pat mokėsi, kaip reikia nupinti virvę, kaip molis virsta lėkštele, žvakide ar vazonu, kaip senovėje audė, patys bandė austi tikromis senovinėmis audimo staklėmis, liejo žvakes. Susižavėję ir su dideliu smalsumu vaikai patys mokėsi, kaip viską daryti, nes jiems buvo išties įdomu. Dar ir dovanų parsivežė į namus – pačių suminkytą ir iškeptą duonelės kepalėlį, nuvytos virvutės apyrankę, dirbinį iš molio, pačių nulietas žvakeles.

Anglų kalbos mokytoja Sandra Ažukienė,

socialinė pedagogė Alma Vaišnienė