Edukacinė išvyka į Kauną

Balandžio 28 dieną grupelė 8–10 klasių mokinių išvyko į Kauną. Rimčiausias darbas laukė Kauno tvirtovės VII forte. Edukacinės programos „Van de Graafo ir Omo draugystė“ metu mokiniai susipažino ar prisiminė elektros srovės, įtampos, varžos ir elektrocheminės korozijos sąvokas. Tyrinėdami  įvairių  buityje randamų  medžiagų  elektrinį  laidumą, susipažino  su elektrolitais ir taikydami Omo dėsnį skaičiavo jų varžas. Programos metu mokiniai taip pat susipažino su cheminių akumuliatorių, pirmųjų baterijų veikimu, gamino bateriją iš citrinų bei susipažino su varžų nuosekliu ir lygiagrečiu jungimu.

Po edukacinės programos nuvykome į Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejų. Tokio tipo muziejai reti visame pasaulyje. Todėl mokiniai galėjo savo akimis pamatyti, kaip atrodė XIX a. pabaigos miesto vaistinė, kur ir kaip buvo gaminami to meto medikamentai, užpilai ar įvairūs nuovirai.

Fizikos mokytojas A. Kazakevičius

Chemijos mokytoja T. Radzevičienė