Programa ,,Muziejus – mokykla – moksleivis…”

Lazdijų r. Šeštokų mokyklos 6-7 kl. mokiniai nuo 2012 m. dalyvavo Nacionalinis muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų ir Lietuvos muziejų asociacijos projekto „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“, įgyvendinamo pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“, partnerio-muziejaus neformaliojo švietimo edukacinės programos „Viduramžių, renesanso ir ankstyvojo baroko muzika Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare“ įgyvendinime. Programos įgyvendinimo laikotarpis: 2012 m. rugsėjo mėn. – 2014 m. kovo mėn.

Mokiniai dalyvavo užsiėmimuose Nacionalinis muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, jų apylinkėse:

1. Vilniaus žemutinės pilies kunigaikščių rūmų ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos apžvalga.
  2. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto dvaro muzika.
  3. Muzika Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvaro interjere.
  4. Muzika Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvaro interjere.
  5. Vazų dinastijos dvaro muzika.
  6. Opera Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvare.
  7. Senoji muzika ir šokis.
  8. Muzika Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvaro interjere.

Keramikos dirbtuvėse naudodami keramikų įrankius ir priemones (liesintą molį, bešvines glazūras) moksleiviai sukurė keramikinius bareljefus su muzikiniu vaizdu, kuriais papuošime savo mokyklos aplinką.

Technologijų mokytoja A. Burbaitė