15 gruodžio, 2021Daily Archives

Atsargiai – pirotechnika!

Draudžiama naudoti pirotechniką:

• prie mokyklų, vaikų darželių, gydymo įstaigų, šarvojimo patalpų, bažnyčių arčiau kaip 30 metrų;
  • nuo 22 val. iki 8 val. (išskyrus švenčių dienas, masinius renginius, kuriems išduotas leidimas);
  • ne pagal paskirtį, pasibaigus galiojimo / saugojimo laikui;
  • mechaniškai pažeistas, deformuotas;
  • apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotikų ar kitų psichotropinių medžiagų.

Amžius, nuo kurio galima įsigyti pirotechnikos priemonę: 1 kategorija – ne jaunesni kaip 14 metų, 2 kategorija – ne jaunesni kaip 16 metų, 3 kategorija – ne jaunesni kaip 18 metų.

Informaciją, kuriai kategorijai priklauso pirotechnikos gaminys, rasite ant etiketės. Prieš naudodami pirotechnikos užtaisą, perskaitykite instrukciją ir įspėjimus ant pakuotės. Civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 14 iki 30 eurų.

Septintokai rišo šiaudinius žaisliukus

Adventas yra rimties ir susikaupimo laikas. Tai laikas, skirtas pasiruošti Kūdikėlio Jėzaus gimimui.

Štai ir septintokai dalį pirmadienio paskyrė ruošimuisi. Dirbo, plušo, rišo, karpė šiaudus ir gamino eglutei papuošimus. Berišdami sužinojo apie senovės lietuvių tradicijas puošti eglutę šiaudiniais žaisliukais, dainuoti advento dainas ir kartu mokėsi kantrybės, rimties, atidos šalia esančiam.

Ačiū mokytojai Linai Žaliauskienei už pamokymus, padrąsinimus, už senųjų amatų puoselėjimą.

Mokykloje jau tvyro kalėdinė nuotaika…

…prie kurios kūrimo prisidėjo visa bendruomenė. Tiek vidaus, tiek išorės erdvės kvepia Kalėdomis. Kviečiame pasidžiaugti kartu su mumis: juk šis laukimo laikotarpis ir skirtas tam, kad dalintumėmės džiaugsmu ir geromis emocijomis!