31 kovo, 2021Daily Archives

Kovo mėnuo – tai sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

Visada sunku kalbėti apie tai, kas skaudu, apie tai, kas išplitę, apie tai, kas sunkiai įveikiama – APIE PATYČIAS. Jų vis dar kažkur pasitaiko, jei ne šalia, jei ne man, tai girdime per televiziją, skaitome spaudoje, išgirstame gatvėje… Jos gelia skaudžiai… Tad visi kartu mes tikrai galime rasti vis naujų būdų ir galimybių, mažinančių patyčių mastą. Visą kovo mėnesį mokyklos bendruomenė vykdė veiklas, skirtas patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui. Šį darbą turime dirbti visus metus, tačiau kovo mėnesį sutelkėme vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus.

Kovo mėnesį vyko klasių valandėlės. Patys mažiausieji aiškinosi, kas yra negražu, kaip negalima elgtis ir t. t. 1 klasėje vyko pokalbis „Kas mane labiausiai skaudina?“, mokiniai pasakojo, kas juos neramina, kas jiems skaudžiausia, kas juos žeidžia, piešė piešinukus tema „Kuo galiu pradžiuginti liūdintį“. 2 klasėje tarp mokinių vyko diskusija „Žodis glaudžia, žodis baudžia“, 3 klasėje – klasės valandėlė „Apie draugystę skaitau su draugu“, 4 klasėje – pokalbis, diskusija „Kaip pažinti džiaugsmą ir liūdesį“, 5 klasė diskutavo tema „Nelauk, kol sunkumai užaugs“. 7 klasėje vyko klasės valandėlė kovo 18 d. tema „Jausmažodžiai“, kurios metu mokiniai komandose kūrė teigiamų ir neigiamų emocijų žodžių burbulus. Kita valandėlė vyko kovo 25 d., tada mokiniai žiūrėjo filmuką anglų k. “Cyberbullying”, tema „Kas gali padėti spręsti virtualias ir realias patyčias?“. 8 klasėje vyko pokalbis „Mano kasdieniniai sunkumai ir džiaugsmai“, na, o vyresnėse klasėse diskutuota apie elektronines patyčias, kurių vis dar pasitaiko, ir kaip jų išvengti.

Su mokiniais klasių auklėtojai aptarė virtualaus bendravimo etiketą, saugumą internete, prisiminė, kaip elgtis nuotolinio mokymosi metu, kaip save apsaugoti bendraujant internetu, kaip elgtis susidūrus su elektroninėmis patyčiomis. Visa mokyklos bendruomenė dalyvauja OPKUS programoje, mūsų mokykla – sertifikuota OLWEUS vardo mokykla, tuo labai džiaugiamės, juolab, kad rudenį atliktas patyčių masto tyrimas parodė, kad mūsų mokykloje pačių labai sumažėjo.