29 kovo, 2021Daily Archives

Karjeros diena 2021 Lazdijų r. Šeštokų mokykloje

Kovo 19 d. Lazdijų r. Šeštokų mokykloje jau tradiciškai, ketvirtus metus iš eilės, vyko Karjeros diena.

Netradicines dienas visai mokyklai organizuoti nuotolinio mokymo metu yra iššūkis, tačiau manome, kad su iššūkiu mums pavyko susidoroti puikiai. Nuotolinis mokymas, be savo trūkumų, atveria ir naujas galimybes, tokias kaip klausyti lektorių, net jei kitu būdu nebūtų galimybės pasikviesti jų į savo klasę, dalyvauti masiniame renginyje, net jeigu tiek žmonių fiziškai netilptų erdvėje, naudotis neišmatuojamais skaitmeninio ugdymo turinio ištekliais.

Šių metų Karjeros dienos uždaviniai – skirti dėmesį mokinių ekonominiam raštingumui, padėti sustiprinti psichologinį atsparumą nesėkmėms, pasiruošti rinktis mokymo kryptį ar studijas, padėti pažinti save, realizuoti savo gebėjimus bei pažinti dominančias profesijas.

Karjeros dienos renginio turinys buvo suplanuotas atsižvelgus į mokinių išsakytus poreikius, iškylančius sunkumus planuojant karjerą bei visuomenėje vyraujančias ekonominio raštingumo aktualijas.

Karjeros dieną pradėjome žiūrėdami VMI parengtą medžiagą apie mokesčius valstybei, kas sukėlė nemažą mokinių susidomėjimą ir pakeitė požiūrį prievolę mokėti mokesčius. Žemesniųjų klasių mokiniai ir patys mažiausieji – ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai – panaudodami antrines žaliavas, gamino taupykles, kuriose kaups santaupas savo svajonių įgyvendinimui. Šiuo užsiėmimu stengėmės atkreipti mokinių dėmesį į vartojimo mažinimą bei kitas ekologines problemas, kurias ypač verta buvo apmąstyti Žemės dienos išvakarėse.

Daugiau šių veiklų nuotraukų rasite paspaudę čia ir čia.

Kaip įprasminti savo laiką ir gebėjimus, vyriausiems mokiniams patarimų davė Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė darbui su jaunimu Alma Stučkienė, o mažesnieji kartu su savo auklėtojomis ir mokytojomis, remdamiesi filmų personažų istorijomis, ieškojo veiklos sričių, kuriose galėtų būti naudingi.

Daugiau nuotraukų ieškokite čia ir čia.

VšĮ Švietimo centro psichologė Daiva Česnulevičienė vyresniesiems mokiniams padėjo suprasti, kaip išlikti pozityviais, energingais net krizinėse situacijose, o pradinukai kartu su Pepe Ilgakojine (Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Daiva Karaliūnienė) aptarinėjo savo svajonių profesijas ir kaip jas pasiekti.

Artėjant mokslo metų pabaigai, ypač aktualu dešimtokams ir abiturientams analizuoti studijų galimybes ir viską, kas susiję su jomis, ateities karjeros galimybių prognozes, tad esami ir būsimi gimnazistai turėjo puikią progą visa tai išgirsti renginio metu.

Įvertinus savo polinkius, pomėgius, vertybes, mokymosi galimybes, verta pasidomėti, kaip atrodo konkrečių profesijų darbo vietos ir darbo specifika. Nors videomedžiaga neatstoja apsilankymo realioje darbo vietoje, tačiau dalį profesinės veiklos tikrovės tikrai perteikia. Specializuotų internetinių puslapių videomedžiaga mokiniams padėjo pažinti juos dominančias profesijas iš arčiau. Dalis mokinių net praktiškai pritaikė turimas matematines žinias, kurių reikia atskirų profesijų darbinėje veikloje.

Daugiau mokinių darbų yra čia.

Kadangi Lazdijų r. Šeštokų mokykloje po vienu stogu mokosi ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus mokiniai, šalia visų anksčiau paminėtų veiklų gimnazistai ir savo mokyklos gavo dovaną – edukaciją „Savęs pristatymas per 1 min.“, kurios turinys buvo naudingas ne tik stovinčiam ant karjeros pasirinkimo slenksčio, bet ir einančiam vingiuotu karjeros keliu.

Nors netradicinio renginio organizavimas visai mokyklai nuotoliniu būdu reikalauja ypač daug pasiruošimo ir planavimo, tačiau komandos sutelktumas ir renginio prasmės matymas leidžia tai padaryti ne mažiau kokybiškai nei mokantis kontaktiniu būdu. Mokinių atsiliepimai, tokie, kaip „Buvo labai smagu ir įdomu“, „Man šiandien labai patiko“, „Filmukai apie karjerą, mokesčius, profesijas tikrai naudingi buvo. Galėjau labiau susimąstyti apie savo ateitį“, skatina nenuleisti rankų ir matyti prasmę savo darbuose. Ačiū visiems, prisidėjusiems prie renginio veiklų organizavimo ir aktyviai dalyvavusiems veiklose.

„Pasirink mėgstamą darbą ir tau gyvenime nė vienos dienos nereikės dirbti.“ Konfucijus.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui, ugdymo karjerai neformaliojo švietimo užsiėmimų vadovė Jurgita Vaičeskienė