8 kovo, 2021Daily Archives

„Sveikata visus metus 2021 m.“

Lazdijų r. Šeštokų mokykla dalyvauja projekte „Sveikata visus metus 2021 m.“ Mokyklos komandos pavadinimas „Sveikatos Guru“. Dalyviai – 3–17 metų mokiniai. Mokiniai leisis į užduočių kelionę pagal paskelbtą kiekvieno mėnesio iššūkį. Vasario mėnesio iššūkis „Šiandien esu labai turtingas, nes esu sveikas“. Kadangi dabar karantinas, tai mokinių veiklos šį mėnesį yra individualios.

Projekto vadovė

Mokytoja R. Petrauskienė

Vasario mėnesio iššūkis: „Šiandien esu labai turtingas, nes esu sveikas“

Šiandieniniame pasaulyje, apsuptame nežinios, skubančiame… mes pasiklydome. Vertiname dalykus pagal jų materialinę vertę, kuri iš esmės yra tuščia. Labai retai kada sustojame ir susimąstome, ar galėtume visa tai turėti nebūdami fiziškai bei  emociškai sveiki. Į šį pasaulio supratimą mes būtinai privalome įtraukti ir vaikus. Šeimoje jie taria pirmuosius žodžius, žengia pirmuosius žingsnius. Todėl, manau, neatsiejamas dalykas yra ir tai, kaip jie jaučiasi. Esame atsakingi ne tik už tai, kad jie augtų sveiki, bet ir už tai, kad užaugę suprastų sveikatos svarbą. Tai mes galime padaryti tik patys rodydami pavyzdį, besirūpindami jais, šiek tiek apmąstydami jų sveikesnę, turiningesnę ateitį. Anksčiau žmonės tai suprato kitaip. Užkariauti pasaulį ruošdavosi tik tada, kai būdavo tam pasiruošę. Na, o mes… Mes, apgauti šio neteisingo pasaulio, užmerktomis akimis puolame stačia galva į darbus, verslus, galvodami tik apie tai, jog kuo greičiau uždirbtume tuos pasaulio „numatytų standartų“ skaičius sąskaitose. Labai dažnai taip besielgiantys žmonės krenta į prarajas, kadangi nesaugodami savo sveikatos galiausiai tiesiog nebepajėgia viso to, ką susikrovė, ant pečių panešti. Mano nuomone, tai ir yra blogiausia.

Sustokim! Pagalvokim! Juk viską galima turėti, jei tik esi sveikas. Pirmiausia sutelkime dėmesį į šiuos dalykus: sveikai maitinkimės, sportuokime. Stiprinkime savo „vidinius variklius“, kad jie neužgestų pusiaukelėje mums siekiant tikslo, ir to mokykime savo vaikus. Viskas gimsta šeimoje. Juk sveikata ir yra visa ko pradžia, visa ko turtas. Pagalvokime… Juk negalėsime džiaugtis uždirbtais materialiniais dalykais, jei nebūsime sveiki. Žmonės to turėtų būti mokomi nuo pat vaikystės. Kadangi turėdami viską kartais nežinome, ko mums trūksta. O visa tai slypi paprastume. Kaip sakoma: „Šiandien turtingas vaikas – sveikas vaikas.“ Tad būkime sveiki bei auginkime sveiką ir stiprią kartą, kuri būtų pajėgi atremti visus gyvenimo iššūkius. Sveikata yra pagrindinis raktas į laimingą gyvenimą!

Lazdijų r. Šeštokų mokykla

10 kl. mokinė Brigita Salatkaitė

Komanda „Sveikatos guru“

Fotoalbumas „Mano šeima – mama, tėtis ir aš“