25 spalio, 2020Daily Archives

Darželyje – rudens derliaus šventė

Penktadienį darželinukai surengė sau rudenėlio derliaus šventę. Suruošė daržovių ir vaisių parodėlę. Vaidino, deklamavo eilėraščius, spalvino lapus, darė ir lipdė grybus. Įvardino daržoves bei vaisius. Vaišinosi obuolių sultimis, ragavo vaisius ir daržoves. Labai gaila, kad mamytės šįkart pamatyti gyvai vaidinimo negalėjo, bet „Varliukai“ jas nustebino noriai fotografuodamiesi ir filmuodamiesi.

Edukacinė popietė etnografinėje Prano Dzūko sodyboje „Maža bitutė – saldus medutis“

Trečios klasės mokiniai vyko į etnografinę Prano Dzūko sodybą, kur dalyvavo edukacinėje popietėje „Maža bitutė – saldus medutis“. Muziejininkė Daiva Kunigonienė ir bitininkas Juozas Petrauskas pasakojo apie bičių šeimynas, nektaro rinkimą, medaus atsiradimo kelią. Vaikai susipažino su bitininko įrankiais, rūbais, įgijo žinių apie paslaptingą bitučių gyvenimą, skaitė patarles, minė mįsles. Bitininkas Juozas Petrauskas visus vaišino bičių duonele, medumi, įvairiais medaus ir vaistažolių, džiovintų vaisių, uogų mišiniais, papasakojo, kaip jie stiprina sveikatą. Edukacinė-pažintinė išvyka visiems labai patiko. Trečios klasės mokinukai nutarė, kad bus geri bitučių draugai ir nesupyks ant bitutės, jeigu kada ir įgels.

3 kl. mokytoja I. Bernatonienė

Vaikų piešinių konkursas „Elektronika – nauda, atliekos – ne bėda!“

Elektronikos platintojų asociacija (EPA) vykdė prasmingą aplinkosaugos projektą – vaikų piešinių konkursą „Elektronika – nauda, atliekos – ne bėda!“, kuris vyko rugsėjo 21–spalio 12 dienomis. Asociacija pakvietė pradinių klasių mokytojus paskatinti 1–4 klasių mokinius išreikšti save, mokantis rūšiuoti elektronikos, baterijų ir akumuliatorių atliekas bei suvokiant atsakingo rūšiavimo svarbą. Konkurso iniciatorė EPA yra organizacija, nuolat vykdanti įvairius aplinkosaugos projektus ir edukuojanti visuomenę aplinkos apsaugos klausimais. Konkurso organizatoriai turi šešerių metų patirtį rengiant Nacionalinę aplinkosaugos olimpiadą 7–8 klasių moksleiviams. Vaikų piešinių konkursas „Elektronika – nauda, atliekos – ne bėda!“ yra jaunajai kartai skirta edukacinė priemonė, kuri prisidėtų prie tvarios visuomenės kūrimo, ES pradėto „žaliojo kurso“, padėtų spręsti labiausiai augančios atliekų kategorijos – elektronikos atliekų – visam pasauliui keliamą problematiką bei globaliai iškilusius klimato kaitos iššūkius. Šiame projekte-vaikų piešinių konkurse „Elektronika – nauda, atliekos – ne bėda!“ dalyvavo 3 klasės mokiniai. Sėkmė lydėjo Aleksą Mikelionį, kuris tapo konkurso laimėtoju ir buvo apdovanotas diplomu. Sveikiname Aleksą! Geriausių piešinių paroda eksponuojama Energetikos ir technikos muziejuje.

Irena Bernatonienė

Pradinukai mokėsi saugoti aplinką

Spalio 19–25 d. Lietuvoje minima Klimato kaitos savaitė. Pradinių klasių mokiniams buvo smalsu sužinoti, kaip keičiasi klimatas. Klasių valandėlių metu mokiniai sužinojo apie suvartojamos energijos, šiukšlių, šiltėjančio klimato reikšmę klimato kaitai. Mokiniai atliko įvairias užduotis, aiškinosi, kaip realiais darbais gali parodyti rūpestį saugodami savo aplinką.

4 kl. mokytoja Ž. Stankevičienė