10 gruodžio, 2019Daily Archives

Eglutę įžiebti Krosnoje padėjo Šeštokų mokyklos mokiniai

Gruodžio 8 d. Šeštokų mokyklos mokiniai pasirodė eglutės įžiebimo šventėje Krosnoje.

Susitikome adventiškai smagioje „Advento popietėje“

Mokykloje vyko jauki, šilta ir adventiškai smagi Advento popietė 5–10 ir gimnazijos klasių mokiniams, kurią organizavo tikybos ir muzikos mokytoja A. Valasevičienė padedama šaunuolių Etnografinio būrelio narių.

Daug gražių ir prasmingų žodžių išsakė tiek pati mokytoja, tiek jos pagalbininkai: angelas mama, angelas mokytojas, angelas draugas ir pats mažiausias angelas. Tačiau, kaip žinia, senais laikais net ir advento metu jaunimas šiek tiek leisdavo sau pasilinksminti, tad ir mūsų jaunuoliai, pritariant visiems norėjusiems iš salės,  dainavo adventines dainas, žaidė šio laikotarpio žaidimus.

Taip pat prisiminta duonos simbolika, vaišintasi duona su medumi (tai, pasirodo, yra adventinis valgis), burta iš grūdų, ar bus geri kiti metai, rašytos ir dalytos padėkos draugams bei, žinoma, uždegtos visos adventinio vainiko žvakelės.

Respublikinis projektas „Mano superherojus“

Kiekvienas žmogus gimsta turėdamas kokių nors ypatingų galių. Kiekviena galia – tai tavo stiprybė! O koks superherojus tavo mylimiausias, į kokį tu norėtum būti panašus? Kokios jo savybės tau padeda siekti savo užsibrėžtų tikslų?

Kalbėjomės, diskutavome su mokiniais apie jų pasirinktą superherojų. Aptarėme gerąsias jo savybes, kuo jis ypatingas ir kodėl jį pasirinko. Mokinai lavino kūrybiškumą, smulkiąją motoriką, rišliąją kalbą, turtino žodyną, atskleidė savo saviraiškos ypatumus bei ugdė bendravimą ir bendradarbiavimą. Projektui pateikėme 1 klasės mokinių Emilijos ir Roko, 3 klasės mokinės Emilijos darbelius. Jie parodė mėgstamiausius savo superherojus. Visi kūrybiniai darbai pablikuojami virtualioje parodoje paskyroje https://www.tauragesspmmc.lt/. Projekto dalyviai apdovanoti padėkomis.

Logopedė, spec. pedagogė S. Šerkšnienė