14 spalio, 2019Daily Archives

Įtikinamiausia istorija apie Vincą Kudirką

Mokykloje dar vienas svečias, subūręs ne tik vyresniųjų klasių mokinius, bet ir kaimynus – Krosnos mokyklos devintokus ir dešimtokus. Šį kartą – garsi aktorė, skaitovė, UNICEF Geros valios ambasadorė, lietuviškojo žodžio puoselėtoja ir skleidėja Virginija Kochanskytė. Ji pristatė „Kultūros paso“ programą „Pašauktasis. Dedikacija Vincui Kudirkai“.

Išgirdome ne tik išraiškingai skaitomus V. Kudirkos kūrinius, bet ir savitai perteiktą rašytojo istoriją, leidžiančią visai kitomis akimis pažvelgti į Tautiškos giesmės kūrėją. Esame dėkingi aktorei už galimybę mėgautis įtraukiančiu pasakojimu.

Lietuvių k. mokytoja A. Paciukonienė

Respublikinis meninių darbų konkursas „Mano namai – laisva Lietuva!“

Konstitucijos egzamino organizatoriai pakvietė iš įvairių Lietuvos mokyklų 1–4 klasių mokinius siųsti piešinius, kurių tema buvo „Mano namai – laisva Lietuva!“.
Konstitucijos egzaminą organizavo LR teisingumo ministerija, jo globėjas Prezidentas Gitanas Nausėda. Visi mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvavo šiame kūrybiniame konkurse, kurio tikslas ugdyti mokinių pilietinę sąvoką ir pilietiškumą, skatinti mokinių domėjimąsi savo šalimi ir jos valstybingumu. Jauniausiųjų Konstitucijos egzamino dalyvių kategorijoje varžėsi beveik tūkstantis pradinukų piešinių. Vertinimo komisijos atrinkti mokinių darbai skelbiami naujienų portale DELFI.
Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos mokinių trys piešiniai yra tarp geriausių respublikoje.

DELFI skaitytojai balsuoja už labiausiai patikusį piešinį, o laimėtojai bus apdovanoti organizatorių specialiai įsteigtu prizu. Nugalėtojus rinks skaitytojai ir redakcijos komisija. Balsuoti galima iki spalio 18 d.

Vilius Burakovas, Lazdijų r. Šeštokų mokykla, 2 klasė.

Samanta Skugorovaitė, Lazdijų r. Šeštokų mokykla, 2 klasė

Miglė Pečiukonytė Lazdijų r. Šeštokų mokykla, 3 klasė.