27 lapkričio, 2017Daily Archives

Šauni kompanija susirinko į šaunią anglų kalbos popietę

Mūsų mokyklos mokiniai gabūs, talentingi, kūrybingi ne tik mene, sporte, tačiau neabejingi ir užsienio kalbai. Jie dalyvauja įvairiuose konkursuose, skaito knygas bei patys rašo anglų kalba. Ne veltui įgyvendindami gabių bei talentingų mokinių projektą jau antrus metus iš eilės kviečiame mokinius į popietę anglų kalba. Šį kartą popietėje “Bet you didn‘t know that!“ (liet. ,,Lažinuosi, tu to nežinojai!”) rungėsi trys komandos: “Black pomidoras“, “Battle ants“, “Potatoes“. Išradinguose pavadinimuose reikėjo atspindėti tai, kas visiems komandos nariams yra būdinga, bendra. Šį kartą buvo kur kas smagiau, nes kartu su mokiniais dalyvavo jų mamytės ir džiugu tai, kad jie rado nemažai panašumų bei pomėgių.
Dalyviai varžėsi atsakinėdami į klausimus apie Europą. Jie pasitikrino ir kartu gilino geografijos, istorijos, lankytinų istorinių vietų žinias bei prisiminė įžymias asmenybes. Neabejotina, kad paskutinioji klausimyno dalis apie anglų kalbos ypatumus buvo pati įdomiausia, bet toli gražu ne pati lengviausia. Nors ir ne visiems pavyko įminti mįsles bei suktus klausimus, džiugu, kad nuo šiol mokiniai žinos, jog seniausias, trumpiausias ir dažniausiai vartojamas anglų k. žodis yra “I“, kad sakinys “The quick brown fox jumps over the lazy dog.” ypatingas tuo, jog jį sudaro visos abėcėlės raidės. Jie sužinojo ir kitiems dar pasakys, kad raidė “W” visuomet ieško priežasties ir prasmės. Manau, čia reikalingas paaiškinimas nemokantiems anglų kalbos: raide “W” prasideda daug klausiamųjų žodžių anglų kalba pvz.: Why, When, Who, Where, What. Ne visiems įveikiami klausimai buvo ir apie kitas abėcėlės raides. Pasukti galvas teko atsakant į klausimą, kokia raidė turi daugiausia vandens? Atsakymas toks akivaizdus – raidė “C“, nes ji tariama taip pat, kaip ir žodis ‘‘sea“ (liet. jūra.) Na, o dabar jūsų, skaitytojau, eilė atsakyti, kuri anglų k. abėcėlės raidė yra ne tu? Taip, sutinku, nemokantiems kalbos bus sunku įminti, bet atsakymas yra raidė “U“ mat ji tariama taip pat, kaip ir įvardis “you‘‘ (liet. tu). Tai štai kokia įdomi ir nenuspėjama anglų kalbos abėcėlė.
Tikiu, kad šis renginys taps tradicija ir kasmet susirinksime vedini to paties tikslo – šauniai praleisti laiką, mokytis netradiciškai, įdomiai. Ir nėra geresnės padėkos ar įkvėpimo kaip kitą dieną dalijantis įspūdžiais išgirsti: ,,Mokytoja, o ar kitais metais bus dar toks renginys?“. Taip, žinoma, bus!
Anglų k. mokytoja S. Ažukienė

Klasiškai apie klasikus

Lapkričio mėnuo, atrodytų, turėtų būti itin niūrus: šalta, šlapia, tamsu, tačiau mokykloje toli gražu ne taip – vyksta gausybė didesnių renginių ir mažesnių renginukų, mokslinių užsiėmimų ir malonių užsiėmimukų. Mokykloje taip pat minėjome ir literatūros klasikus: J. Biliūno 110-ąsias mirties metines, V. Krėvės 135-ąsias gimimo metines ir Maironio 155-ąsias gimimo metines. Kaip viskas vyko? Ogi kelias savaites ir po truputį. Pirmiausia 9 ir 10 klasių mokiniai su savo mokytoja prisiminė Maironį, jo nuveiktus darbus, kūrybą, asmeninio gyvenimo detales. Po kelių dienų su kitų klasių mokiniais klausėmės Maironio žodžiais sukurtų dainų. Taip pat išnaudojome ir mokyklos technines galimybes: mokiniai demonstravo ir stebėjo filmukus apie garsiuosius mūsų klasikus per televizorių antrojo aukšto fojė.

Lietuvių k. mokytoja A. Paciukonienė

 

Mokiniai „Mokykloje 2017“

Lapkričio 25-oji, šeštadienis, Lazdijų r. Šeštokų mokyklos devintokams ir dešimtokams buvo neeilinis: ilgai laukę ir planavę, išsiruošėme į edukacinę parodą „Mokykla 2017“, vykusią Litexpo parodų rūmuose. Vykome į parodą ne kaip pasyvūs lankytojai, o nusiteikę turiningai, aktyviai ir įdomiai praleisti laiką, išbandyti įvairias inovacijas, dalyvauti įvairiuose konkursuose, atrakcijose ir edukaciniuose užsiėmimuose.

Atvykus į parodą, mūsų pirmiausiai laukė edukacinis užsiėmimas menų ir architektūros laboratorijoje „Linija, taškas, dėmė“. Panaudodami vienas svarbiausių meninės raiškos priemonių: liniją, tašką ir dėmę, mokiniai kūrė grafikos darbus. Kur kas sunkiau buvo patekti į edukacinį užsiėmimą išmaniųjų namų laboratorijoje tema „Išmaniųjų namų sistemos: veikimo principai, galimybės ir ateitis“. Mokiniai susipažino su išmaniųjų namų koncepcija, valdymo sistema, sužinojo, kaip kuriamos išmaniųjų namų sistemos, be to, praktiškai mokėsi konstruoti, užprogramuoti ir išbandyti keletą išmaniųjų namų komponentų: nuotolinę patalpos temperatūros ir oro drėgmės stebėjimo, patalpos apšvietimo ir šildymo sistemas. Pasirodo, programavimas nėra jau toks didelis „baubas“, kaip jį įsivaizduoja mokiniai. Užsiėmime dalyvavę jaunieji programuotojai buvo sužavėti savo sukurtais darbais, dalis jų net pradėjo galvoti apie karjerą šioje srityje.

Be edukacinių užsiėmimų, kuriuose dalyvavo visi ekskursijos dalyviai, mokiniai dalyvavo ir kituose eksperimentuose, susijusiuose su gamtos mokslais: bandė viena ranka suspausti kiaušinį, dalyvavo skysto azoto šou, ieškojo atsakymų į klausimus, kodėl nusivilkus vilnonį megztinį mūsų plaukai pasišiaušia, kiek galios turi šviesa ir iš ko ji padaryta, kaip mes galime sukurti garsą metaliniame vamzdyje be savo balso? Ne gana to, buvo galima išmokti valdyti robotus ir su jais atlikti tam tikrus veiksmus.

Edukacinės parodos „Mokykla 2017“ pasiūla patenkino net pačių išrankiausių mokinių poreikius: kam norėjosi aktyvios veiklos, buvo galima išbandyti savo fizinę jėgą, kas norėjo išbandyti interaktyviąsias technologijas – išbandė interaktyviąsias lentas ir kilimėlius, kam norėjosi pažinti skautišką veiklą – išmoko pinti apyrankes, megzti įvairius mazgus.

Įdomiai, aktyviai ir turiningai praleidę šeštadienį Vilniuje, mokiniai grįžo į gimtuosius Šeštokus su naujomis patirtimis, idėjomis, įspūdžiais, su nauju požiūriu į gamtos mokslus ir aktyvų laisvalaikį. Be patirčių, labai svarbu buvo kartu praleistas laikas, kuris artina, vienija ir buria mokinius. Išvyką į Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vykusią parodą „Mokykla 2017“ organizavo 9 klasės auklėtoja, ugdymo karjerai koordinatorė J. Vaičeskienė, 10 kl. auklėtoja G. Umbrienė ir fizikos mokytojas A. Kazakevičius.

Ugdymo karjerai koordinatorė J. Vaičeskienė