24 lapkričio, 2017Daily Archives

Edukacinis užsiėmimas „Rytų šalių tapyba“

Rugsėjo mėnesį įsibėgėjęs gabių bei talentingų mokinių lavinimo ir ugdymo projektas „Kartu nutieskime tiltus draugystei ir tobulėjimui!“ kvietė moksleivius, mokytojus bei jų tėvelius į įvairius renginius ir subūrė visus į darbą vienoje komandoje – juk kartu drąsiau, greičiau ir kur kas smagiau.   Lapkričio 23 d. vyko edukacinis užsiėmimas „Rytų šalių tapyba“, kurio metu renginio dalyviai susipažino su senovine rytų šalių tapybos teptuku technika sumi-e. Ši technika ypatinga tuo, kad,  perteikdami objekto esmę vos keletu teptuko brūkštelėjimų, sumi-e meistrai tapo subtilius, elegantiškus, visuotinį susižavėjimą keliančius meno kūrinius, kuriuose tradiciškai vaizduoja gamtos objektus – paukščius, gėles ir kt. Tapyba šia technika – tai meditacijos forma, teikianti dailininkui ramybės ir harmonijos.

Renginio dalyviai tapydami bambuko medelius pažino minimalistinės monochrominės tapybos tušu ypatumus, galimybes bei subtilumus, išbandė ryžinį popierių, teptukus ir specialų tušą. O dirbdami atsipalaidavo ir mėgavosi veikla, teptuko prisilietimo potėpiais lengvame, permatomame ryžių popieriaus lape. Ir tikime, kad nutapyti darbai ne tik dalyviams suteikė vidinės ramybės bei džiaugsmo, bet įkvėps ir stebėtojui tokį pat lengvumo, gaivos, subtilumo ir vidinės energijos pajautimą.

Dailės ir technologijų mokytoja R. Kulakauskienė