23 lapkričio, 2017Daily Archives

Netradicinė anglų k. pamoka “Our new friend“

4 klasės mokiniams vyko netradicinė anglų kalbos pamoka “Our new friend“. Pamokos tikslas – pakartoti naujų daržovių ir vaisių pavadinimus, lavinti kūrybiškumą, vaizduotę.
Mokiniai į pamoką atėjo nešini įvairiomis daržovėmis bei vaisiais. Dirbdami grupėse jie pjaustė įvairias kūno dalis ir kūrė žmogeliukus. Jie tikrai nenuobodžiavo vis naujai dėliodami, keisdami įvairias figūras, kūno dalis, kol galiausiai išryškėjo visa figūra. Tačiau tai dar tik pusė darbo atlikta. Mokiniai sugalvojo naujojo draugo vardą bei jį pristatė įvardindami daržovių pavadinimus. Diskusija vystėsi toliau, jie diskutavo ir aptarė, kodėl skyrė tokius vardus, kuo kiekvienas žmogeliukas ypatingas.
Anglų k. mokytoja S. Ažukienė

Azartiškos krepšinio varžybos

Lapkričio 17 dieną vykdydami Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programą ,,Gerumo link“ mokykloje vyko krepšinio varžybos 3×3. Dalyvavo 7 komandos, kurias sudarė 21 mokinys.
Po įtemptų ir atkaklių kovų I vietą laimėjo Alvijus, Povilas ir Dinas, II vietą – Donatas, Edgaras, Ignas. III vieta atiteko Kajaus, Martyno, Luko komandai. Varžybos labai įdomios, žaidimas greitas, mokiniai labai įtemptai, azartiškai žaidė, kiekviena komanda turėjo sirgalių. Patiko ir žaidėjams, ir sirgaliams. Po varžybų vyko apdovanojimai, kuriuos įteikė direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Jurgita Vaičeskienė.
Lauksime kitų varžybų. Varžybas organizavo kūno kultūros mokytoja, programos darbo grupės narė Genovaitė Umbrienė.
Programos vadovė, socialinė pedagogė Alma Vaišnienė

Paminėta Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 13–17 dienomis vykdant Vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programą ,,Gerumo link“ visą savaitę mokykloje vyko renginai, skirti Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Šių metų simbolis rankos. Šios idėjos esmė ta, jog žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna. Klasių valandėlių metu vyko diskusijos ,,Mūsų rankos tik geriems darbams“. Per istorijos ir pilietinio ugdymo pamokas su mokiniais vyko pokalbiai-diskusijos ,,Tėvynę kuriame mes savo rankomis“. Mokiniai darė TOLERANCIJOS medį iš savo nupieštų delniukų, ant jų surašė savo gerus darbus. Vyresnieji mokiniai kalbėjo su psichologe, o jaunesniųjų klasių mokiniams vyko užsiėmimai su socialine pedagoge ,,Gerbkime vienas kitą“. Lapkričio 16-ąją vyko minėjimas Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Daug informacijos apie toleranciją su pavyzdžiais mokiniai galėjo rasti stende, kurį parengė mokinių taryba kartu su socialine pedagoge Alma Vaišniene.
Programos vadovė, socialinė pedagogė Alma Vaišnienė

Kalėdiniai darbeliai iš antrinių žaliavų

Šeštokų mokyklos priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiai su dideliu džiaugsmu ir užsidegimu gamino kalėdinius darbelius panaudodami antrines žaliavas. Iš plastikinio buteliuko buvo pagaminta eglutė, iš tualetinio popieriaus ritinėlių – nykštukai, o iš jogurto indelių – kalėdiniai varpeliai. Rodos, jau nereikalingi tualetinio popieriaus ritinėliai, plastikiniai buteliukai, jogurtų indeliai ir kt. gali virsti gražiais kalėdiniais darbeliais – žaisliukais. Darbelių tikslas – žadinti vaikų kūrybinius gebėjimus, kuriant juos iš antrinių žaliavų ir prikeliant daiktus antram gyvenimui.

3 darbeliai pristatyti kūrybinių darbų parodą ,,Kiškiukas Olimpiukas – gamtos ir sporto mylėtojas sutinka Kalėdas“ organizavusiam Lazdijų mokyklai-darželiui ,,Vyturėlis“. Kūrybiniai darbeliai gruodžio 11–29 dienomis bus eksponuojami Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Su nekantrumu lauksime darbelių įvertinimo ir rezultatų paskelbimo.

Priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo auklėtoja

Virginija Dumbliauskienė