2 balandžio, 2015Daily Archives

Jaunimo stovykla

Šias pavasario atostogas praleidau kaimo turizmo sodyboje „Vitų Oazė“, vykusioje 7 dienų jaunimo stovykloje. Stovyklą organizavo Dzūkijos VVG.

Stovyklos metu lankėmės Veisiejų technologijos ir verslo mokykloje, kurioje gilinomės į praktinius ir teorinius amatų mokymus. Turėjome galimybę išbandyti: verbų ir sodų pynimo, audimo, kiaušinių marginimo paslaptis, taip pat medžio drožinėjimą ir kalvystę.

Buvo rengiamos pažintinės išvykos po Lazdijų ir Veisiejų krašto bendruomenes, kurių metu pamatėme įžymias krašto vietas, susipažinome su tik tam kraštui būdingais papročiais ir tradicijomis.

Taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas į jaunimo verslumo skatinimą. Vyko mokymai: „Lyderystė kuria pokyčius. Pokytis – tai kelionė, kuri nepaiso taisyklų“,„Kaip pradėti verslą nuo nulio“, „Kurk Lietuvai“, „Socialinio verslo galimybės“.

Stovykloje laikas praleistas labai turiningai ir linksmai, praplėstas pažinčių ratas. Manau, kad išmokti amatai ir verslumo pagrindinės taisyklės pravers gyvenime.

Gražvilė Vasiliauskaitė, 11 kl. mokinė