2 birželio, 2016Daily Archives

Pamoka Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje

Paskutinėmis mokslo metų dienomis ir mokiniams, ir mokytojams norisi kitokių pamokų. Todėl 9 kl. mokiniams integruota technologijų ir lietuvių kalbos pamoka buvo vedama Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje, ją organizavo technologijų mokytoja E. Maceikaitė ir lietuvių kalbos mokytoja A. Paciukonienė. Abu integruojamus dalykus vienijo etninė kultūra – mokiniai buvo supažindinti su sodybos pastatais, juose saugomomis muziejinėmis vertybėmis, paaiškinta, kam koks daiktas senovėje naudotas ir kokią turi etnografinę reikšmę. Taip pat mokiniai sužinojo (arba prisiminė) senuosius papročius ir tikėjimus, susijusius su Dzūkijos kraštu, patys pasigamino po liepinę švilpynę. Norisi tikėti, kad senieji papročiai ir tradicijos neišnyks, o senąją mūsų tautos kultūrą ir joje slypinčią išmintį didžioji dalis jaunuolių dar atras.