vasario 2016

Nacionalinis diktantas vėl sukvietė mokinius pasitikrinti žinias

Kiekvienais metais Lietuvoje vykdoma graži akcija – Nacionalinio diktanto rašymas. Kaip ir kasmet, paskutinį vasario šeštadienį į mokyklą sugužėjo būrelis pilietiškų mokinių. Iš viso šiais metais mūsų mokykloje Nacionalinį diktantą rašė 23 mokiniai, šį kartą kiek mažiau nei pernai. Šiemet buvo rašomas Danutės Kalinauskaitės tekstas „Sugrįžimas“ apie itin aktualias problemas – emigraciją ir pasinėrimą į virtualų pasaulį. Tad mokiniai ne tik tikrino rašymo gebėjimus, bet ir turėjo galimybę susimąstyti apie ateitį. Kaip ir kasmet, geriausiai parašiusių mokinių darbai (tų, kurie padarė ne daugiau kaip 5 klaidas), bus siunčiami į antrąjį diktanto etapą.

Lietuvos mokinių atviruko ir plakato konkursas „KOVO 11-OJI“

Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Vinco Kudirkos muziejus jau septintus metus rengia nacionalinį atviruko ir plakato konkursą, kviesdamas moksleivius pažinti savo šalies istoriją ir kultūrą, ugdyti meilės ir pagarbos tėvynei siekius. Konkursui buvo pristatyti antros klasės mokinių darbai.

Gimtosios kalbos diena

Vasario 21 d. Jungtinės Tautos dar 1999 m. paskelbė Tarptautine gimtosios kalbos diena. Šią dieną taip pat minėjome ir Šeštokų mokykloje. Tiesa, keliomis dienomis vėliau. Vasario 24 d. vykusiuose renginiuose mūsų mokiniai prisiminė gimtosios kalbos svarbą, reikšmę ir būtinybę ją saugoti ir puoselėti. Tądien vyresniųjų klasių mokiniai (9–4g kl.) po keturių pamokų skubėjo į susitikimą su profesoriumi Juozu Galdiku, kuris įtaigiai priminė gimtosios kalbos reikšmę, be to, pateikė argumentų, paremtų sava patirtimi, kad ir kitų kalbų mokėjimas gyvenime dar niekam nepakenkė. Na, o jaunesnieji mūsų mokyklos mokiniai (5–8 kl.) susirungė viktorinoje, kurioje ne tik smagiai praleido laiką, bet ir atlikdami linksmas, loginio mąstymo ir išmanymo reikalaujančias  užduotis paminėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.

Psichologo užsiėmimas „Kaip teisingai pasirinkti karjeros kelią?“

Vasario 18 d. mokykloje vyko psichologo užsiėmimas su 10 klasės mokiniais „Kaip teisingai pasirinkti karjeros kelią?“. Jo metu drauge trumpai apžvelgėme visus keturis karjeros planavimo etapus ir ilgiau apsistojome ties pirmuoju – KAS AŠ ESU IR KO NORIU. Jis aktualiausias mokiniams, skatinantis pažinti save, atrasti savo stipriąsias puses, būdingiausias savybes, apmąstyti savo polinkius, pomėgius, poreikius, vertybes.

Piešinių konkursas „Tvirta šeima – akmuo Tėvynės pamate“

Viešoji įstaiga „PoliPRO“ nuo 2013 metu organizuoja kasmetį vaikų piešinių konkursą ,,Tvirta šeima – akmuo Tėvynės pamate“.

Konkurso tikslas – paraginti visuomenę nepalikti artimųjų ir savo šalies Lietuvos, visada palaikyti ryšį su šeimos nariais ir Tėvyne, ugdyti vaikų patriotizmą ir nacionalinę kultūrą, padėti suprasti artimą, nes dingus artimajam surasti jį gali būti labai sunku.Į šį konkursą buvo išsiųsti antros klasės mokinių Alano Mitrikevičiaus, Gyčio Pakruopio, Ligitos Karauskaitės darbai.

Konkurso organizatoriai pranešė, kad vaikų piešiniai konkursui ,,Tvirta šeima – akmuo Tėvynės pamate” Konkursui viso atsiųsta 973 darbai. Visų dalyvių darbai keliaus  į įvairias parodas,kurios bus organizuojamos Lietuvoje.Mokiniai džiaugiasi,kad savo mažomis širdelėmis išreiškė meilę Tėvynei.

Vasario 16-osios minėjimas

Mokyklos bendruomenė  paminėjo Vasario 16-ąją. Šventės metu buvo prisiminta Valstybės istorija.

Akcija „VIENYBĖS ŽYGIS – APJUOSKIME LAZDIJŲ KRAŠTĄ“

Vasario 11d. mokyklos bendruomenė dalyvavo akcijoje  VIENYBĖS ŽYGIS – APJUOSKIME LAZDIJŲ KRAŠTĄ“.

Konferencija „Įdomios pamokos“

3 klasės mokinė Radvilė Nedzinskaitė ir 4 klasės mokinė Ema Burinskaitė dalyvavo Marijampolės savivaldybės pradinių klasių mokinių konferencijoje „Įdomios pamokos”. Konferencija vyko Želsvos pagrindinėje mokykloje. Mokinės pristatė pranešimą „Įdomios pamokos gamtoje“. Jas paruošė mokytojos Lina Šimeliauskienė ir Lina Kunigonienė.