lapkričio 2015

Nusikalstamumo prevencijos programa „Gerumo link“

Vykdydami vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programą „Gerumo link“ mūsų mokyklos mokiniai lapkričio 27 dieną aplankė Liškiavos Švenč. Trejybės bažnyčią, ji su buvusiu dominikonų vienuolynu sudaro vientisą ansamblį. Į programos vykdymą buvo įtraukti ir mokinių tėvai. Kelionės metu mokiniams didelį įspūdį paliko aplankyti ir pamatyti vaizdai, geras, šiltas, smagus bendravimas vieniems su kitais. Kelionėje mokinius lydėjo geografijos mokytoja, 5 klasės auklėtoja Birutė Jurkonienė ir projekto vadovė, socialinė pedagogė Alma Vaišnienė.

  

Ugniagesio profesija – tai pašaukimas

2015-11-27 Šeštokų mokykloje lankėsi Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai, kurie 5–8 kl. mokiniams organizavo konkurso „Ugniagesio profesija – tai pašaukimas“ I etapą. Mokiniai, susiskirstę į komandas, atsakinėjo į teorinius klausimus, to po atliko praktines užduotis. Geriausiai pasirodžiusi komanda buvo apdovanota padėka ir atstovaus mokyklai rajoniniame etape.

„Varlytės“ teatro apsilankymas

Mokykloje apsilankė „Varlytės“ teatras. Pradinių klasių mokiniai žiūrėjo Daivos Narkevičiūtės režisuotą spektaklį „Kibernetinė pasaka“. Vaikus linksmino 4 personažai: Robotas, mergaitė Elzytė, katė Matilda ir Vėžlys. Spektaklio herojai skatino visus padainuoti, susimąstyti apie savo elgesį, bendravimą su aplinkiniais, taip pat prisiminti svarbiausias gyvenimo vertybes.

 Spektaklis – puiki prevencinė priemonė prieš patyčias.

Netradicinė pamoka

Įgyvendinant sveikatinimo projektą „Sveika šeima, sveikas vaikas“ ir prisidedant prie Verslumo savaitės, buvo organizuota pamoka „Vaistai iš gamtos“. Į renginį buvo pakviesta žolininkė, vaistažolių ūkio savininkė Viliūtė Garbenčienė, kuri papasakojo apie ūkio įsteigimo idėją ir aplinkybes, vaistažolių auginimą, rūšinę įvairovę. Po to V. Garbenčienė pakvietė visus paskanauti jos pačios ūkyje užaugintų vaistažolių arbatos.

Išvyka į Alytaus sporto ir rekreacijos centrą

2015-11-23 vyresniųjų klasių mokiniai kartu su pedagogais vyko į Alytaus sporto ir rekreacijos centrą. Mokiniai turėjo edukacinius užsiėmimus „Vandens mankšta“ ir „Pirties kultūra“. Edukaciniai užsiėmimai yra finansuojami iš Visuomenės sveikatos rėmimo programos „Daug sportuosiu – augsiu sveikas“.

Išvyka Lietuvos karžygių keliais

5–8 kl. mokiniai kartu su direktore M. Januškevičiene ir pavaduotoja ugdymui J. Vaičeskiene leidosi į išvyką Lietuvos karžygių keliais „Judu, pažįstu, tyrinėju“. Išvyka – viena iš sveikatinimo projekto programos „Sveika šeima, sveikas vaikas“ veiklų. Vykdami į išvyką, tęsėme praėjusių metų idėją aplankyti piliakalnius šalia Nemuno, į juos įkopti, susipažinti su istorine praeitimi, aplankyti gamtos ir kultūrinius objektus.

Pirmiausia pasiekėme Veisiejų apžvalgos bokštą – įveikę aukščio baimę ir sukaupę jėgas, bokšto viršūnėje grožėjomės Veisiejų regioninio parko kraštovaizdžiu, susipažinome su regioninio parko saugomais objektais, augalų ir gyvūnų rūšimis. Merkinėje aplankėme piliakalnį: mokiniai pakartojo istorines žinias, užlipo į piliakalnio viršūnę ir pasitiko nedrąsiai iš už debesio išnyrančią, jau seniai bematytą saulę. Daug daugiau drąsos ir pastangų pareikalavo Merkinės apžvalgos bokštas, kuris yra 25 metrų aukščio ir lipant į bokštą reikia įveikti 243 laiptelius. Dar labiau įspūdį sustiprino Merkinės apžvalgos bokšto svyravimas. Merkinėje yra įsikūręs Dzūkijos nacionalinio parko Lankytojų centras, kuriame mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime apie parko lankytinas ir saugotinas vietas bei objektus, etnokultūrinius papročius ir tradicijas, bei aplankė meno kūrinių parodą. Pasibaigus užsiėmimams parko Lankytojų centre, direktorės vedini, aplankė kryžių kalnelį Merkinės mūšio aukoms atminti.
Sakoma, kad sveikame kūne turi būti sveika siela, tad išvyką tęsėme aplankydami Merkinės piramidę Česukų kaime, susipažindami su piramidės atsiradimo ir lankymo idėja. Paskutinis lankytas objektas – Liškiavos bažnyčios ir vienuolyno ansamblis ir Liškiavos piliakalnis.

Įveikę 1310 laiptelių, susipažinę su Dzūkijos krašto lankytinais, istoriniais ir  gamtiniais objektais, gerokai pavargę, grįžome namo.

Gamtamokslinio ir matematinio raštingumo konkursas

2015-11-20  Šeštokų mokyklos 8–10 klasių mokiniai dalyvavo NEC organizuotame gamtamokslinio ir matematinio raštingumo konkurse. Savo jėgas išbandyti panoro 20 mokinių. Daugiausiai taškų 8 kl. surinko Vasarė Tamašauskaitė, 9 kl. – Rugilė Kairaitytė, 10 kl. – Aistė Pakruopytė.

Konkursas „Kamštelių vajus“

Ketvirtus metus VšĮ „Draugiški šeimai“ organizavo ekologijos konkursą ,,Kamštelių vajus”. Šių metų konkursui prisiregistravo pustrečio šimto komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Tai įvairios mokymo įstaigos, bendruomenės, pavienės šeimos.
Antros klasės mokiniai dalyvavo šioje akcijoje. Jie surinko 14 kg plastikinių kamštelių, pagamino meninį darbą ir pristatė Marijampolėje. Mokiniai gavo dovanų pasaulio politinį žemėlapį, knygas, pieštukus bei padėkas.
Meninis darbas pateko į geriausių darbų  sąrašą ir iškeliavo į respublikines parodas, kurios vyko Vilniuje, ,,Panoramoje“, bei Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.
Organizacijos „Žaliasis taškas“ marketingo ir komunikacijos vadybininkė Gerda Vainoriūtė teigia: „Šio konkurso sėkmė parodė, kad kartais pavienių asmenų iniciatyvos gali tapti sisteminiais pokyčiais visoje šalyje – šiandien kai kuriuose Lietuvos miestuose tikrai sunku surasti numestą plastikinį butelio kamštelį – visi jie kruopščiai surenkami ir priduodami perdirbti. Per kelis metus šis konkursas tapo didžiausiu mūsų finansuojamu socialiniu projektu vaikams.

Verslumo savaitės renginiai

Mūsų mokykloje lapkričio 16 d.prasidėjo Verslumo savaitės renginiai.Ilgai įsimins susitikimas su buvusia mūsų mokyklos mokine visažiste Viktorija Tulickaite.Gausiai susirinkusioms moksleivėms ji atskleidė savo sėkmės formulę.Viktorija mokė mokines saikingo kosmetikos naudojimo.Ypatingai didelio susidomėjimo susilaukė išleistuvėms skirto makiažo atlikimas.

Tarptautinė tolerancijos diena

  Vykdydami vaikų ir paauglių nusikalstamumo prevencijos programą ,,Gerumo link“ lapkričio 14 dieną mokykloje paminėjome Tarptautinę tolerancijos dieną. Šiais metais tolerancijos dienos simbolis – mozaika. Kiekviena klasė darė žodžio  TOLERANCIJA  raidžių mozaiką. Mozaika iš raidžių labai graži, įdomi, nes kiekvienos klasės vis kitokia raidė ir iš kitokios medžiagos, kitoks raštas, viena už kitą gražesnė. Klasė po kiekviena raide segė labai įdomias sentencijas. Žodis TOLERANCIJA yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Klasių valandėlių metu vyko pokalbiai, diskusijos apie toleranciją. Mūsų visų noras buvo ir yra gebėti toleruoti kitą ir gražiai sugyventi.