spalio 2013

Projektas ,,Žalių idėjų mokykla”

  Lazdijų r. Šeštokų mokykla dalyvauja projekte „Žalių idėjų mokykla“, kurio tikslas sukurti kompleksinę informacijos sklaidos ir švietimo aplinkos apsaugos klausimais programą ir ją įgyvendinti, siekiant gerinti bendrojo ugdymo mokyklų bendruomenių informavimą ir švietimą aplinkosauginėmis temomis. Šeštokų mokykla- viena iš 5 Lazdijų r. mokyklų, dalyvaujančių šiame projekte. 2013-10-30 šeštų-dvyliktų klasių mokiniai kartu su biologijos mokytoja J. Vaičeskiene ir mokyklos direktore, istorijos mokytoja  M. Januškevičiene vyko į ekskursiją Kaune. Vienas iš ekskursijos tikslų- susipažinti su Kauno Botanikos sodo įkūrimo istorija, retais, išskirtiniais augalais tiek atviroje sodo erdvėje, tiek oranžerijose, naujai įkurta bioenerginių augalų kolekcija. Projekto „Žalių idėjų mokykla“  dėka mokiniai turėjo nemokamą ekskursiją po Kauno Botanikos sodą. Botanikos sodo gidė mokiniams pristatė Japoninį puošmedį, kuris mokinių dėmesį patraukė švelniu karamelės kvapu. Šio medžio lapai jau senovėje damų buvo naudoti vietoj kvepalų. Dviskiautis ginkmedis- retas, reliktinis, dekoratyvus ir vaistinis augalas, kurio lapai šiandien naudojami atmintį gerinančių preparatų gamybai.  Pasirodo, tai augalas, iš kurio gaminami preparatai, mokiniams puikiai žinomi iš televizijos ekranų.  Kauno Botanikos sodo pasididžiavimas- Geltonžiedis tulpmedis, kuris dar neseniai augo tik keliuose Lietuvos parkuose. Vienas vertingiausių Botanikos sodo oranžerijoje auginamų augalų- Kilnioji volemija. Ją Botanikos sodo specialistė pristatė kaip reliktinį, dar priešistoriniais laikais Australijoje augusį augalą. Parko teritorijoje mokinių akį patraukė naujai įrengtas vabzdžių namelis. Atskirą istoriją Botanikos sodo darbuotoja papasakojo apie žymią lietuvių kilmės pasaulinio garso antropologę, gamtosaugininkę, žymiausią orangutangų tyrinėtoją ir globėją, biologijos mokslų daktarę Birutę Galdikas. Šios mokslininkės garbei Kauno Botanikos sodas pasodino ąžuolyną, kuriame pasodinti iš seniausių Lietuvos ąžuolų gilių išauginti ąžuoliukai.

Continue reading »

Išvyka į Vilnių

4-8 kl. mokinių grupė, vadovaujama mokyklos direktorės ir muzikos mokytojos, aplankė Vilnių. Grožėjosi architektūros stiliais, aplankė bažnyčias, pilį. Dalyvavo edukacinėje pamokoje „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ ir susipažino su Tuskulėnų rimties parko memorialiniu kompleksu, Genocido aukų muziejumi – KGB vidaus kalėjimu ir ekspozicijomis.

Olimpinė diena

    Lazdijų sporto centre vyko Olimpinė diena, skirta Lietuvos olimpinio judėjimo 90-mečiui ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto 25-osioms metinėms paminėti. Šventėje dalyvavo Lietuvos olimpiečiai penkiakovininkas, Pekino olimpinių žaidynių sidabro laimėtojas Edvinas Krungolcas, Mechiko olimpinių žaidynių sidabro laimėtojas sunkaus svorio kategorijoje boksininkas Jonas Čepulis ir šiuolaikinės penkiakovės sportininkas 2013 metų Pasaulio čempionato nugalėtojas Justinas Kinderis, taip pat dalyvavo Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas ir vyresnysis muziejininkas Eugenijus Rūkas, Lietuvos sporto muziejaus kraštotyrininkas Egidijus Litvinskas. Continue reading »

Rudenėlio šventė

Mokykloje šventėme Rudenėlio šventę ir Pasaulinę maisto dieną. Priešm.grupės, 1-7, 9, 11-12 klasių mokiniai išradingai pristatė rudens gėrybes, vaišino patiekalais, pagamintais iš natūralių produktų, mokėsi verslumo, parduodami savo gaminius. Klasės, dalyvavusios šventėje, buvo apdovanotos padėkomis. Ačiū klasių auklėtojams ir technologijų mokytojai R. Kulakauskienei, padėjusiems organizuoti šventę.

Jurgita Vaičeskienė, pavaduotoja ugdymui, biologijos mokytoja

Dokumentinis filmas ,,1410 žinomas nežinomas Žalgiris”

 Spalio 17 d. vadovaujami istorijos mokytojos M. Januškevičienės 6-12 kl. mokiniai ir mokytojai: B. Jurkonienė, G. Umbrienė, Lazdijų kultūros centre žiūrėjo A. Matonio dokumentinį filmą „1410 žinomas nežinomas Žalgiris“ apie vieną didingiausių mūsų šalies mūšių, nulėmusių tolimesnę viduramžių Europos ateitį. Mokiniai prisiminė jau išmoktas pamokas šia tema, pagilino žinias, vizualiai savo akimis pamatė, kas parašyta vadovėliuose ir kuo naujai papildyta Žalgirio mūšio tema.

Šeštokų mokykla – literatūros kritiko akiratyje

        Lazdijų r. Šeštokų mokykla sulaukė garbingo svečio, buvusio savo auklėtinio Valentino Sventicko. Prieš kelerius metus viename internetiniame portale buvo paminėta, kad šis žmogus eina pareigas, kurios ir vadinasi „Valentinas Sventickas“. Ne be reikalo. Tai Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos vyriausiasis redaktorius, kritikas daugelio knygų autorius, sudarytojas ir rengėjas, buvęs ilgametis Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas, Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos prezidentas. Su vienomis iš šių pareigų ir buvo susijęs apsilankymas.

       V.Sventickas savo gimtojo miestelio mokykloje susitiko su vyresniųjų klasių mokiniais, kalbėjo apie literatūros kritiko kelią, leidybinius rūpesčius ir džiaugsmus. Viena pagrindinių temų – 2005–2012 m. leista „Lietuvių literatūros lobynas. XX amžius“ knygų serija, kurią sudaro 30 lietuvių literatūros klasikų rinktinė kūryba. Per septynerius metus leidžiant „Lietuvių literatūros lobyno“ seriją, pasirodė tokių klasikinių autorių kaip Žemaitės, Maironio, Salomėjos Nėries, Antano Škėmos, Juozo Tumo-Vaižganto, Jono Biliūno, Kazio Binkio ir kitų XX amžiaus rašytojų reprezentacinės kūrybos rinktinės, susibūrė ištikimas serijos gerbėjų ratas. Svečias, mokinių paklaustas, kuris iš serijos autorių jam arčiausiai širdies, atsakė, kad pats sudarė Maironiui skirtą tomą… Serijos leidiniai suteikia galimybę ne tik naujai pažvelgti į trisdešimties autorių kūrybą, bet ir buvo atitaisyti sovietmečio cenzūros iškraipymai, atnaujintos redakcijos. Tai be­ne vie­nin­te­lė kny­gų se­ri­ja šiuo­lai­ki­nė­je Lie­tu­vo­je, re­mia­ma pri­va­čių me­ce­na­tų lė­šo­mis, ir jau gy­ve­na, pa­sak V. Sven­tic­ko, šiek tiek ne­įp­ras­tą, ne­ti­kė­tą gy­ve­ni­mą – vers­li­nin­kas Č. Kar­baus­kis apie 1,5 tūkst. ti­ra­žo eg­zemp­lio­rių do­va­no­jo žem­dir­biams.

        Visą knygų seriją svečias padovanojo ir Šeštokų mokyklai. Mokyklos bendruomenė džiaugiasi ne tik dar spaustuvės dažais kvepiančiomis literatūros klasikų knygomis, bet ir galimybe skaityti senesnius, dar sovietmečio cenzūros nepaliestus kai kurių autorių tekstus. Dėkojant už dovanas ir turiningai praleistą laiką, mokyklos direktorė M. Januškevičienė įteikė V. Sventickui padėką bei simbolinių Šeštokų mokyklą reprezentuojančių dovanėlių, o mokiniai – gėlių.

 

Paskaita ,,Sėkmės instinktas: pažadink savyje atkaklumo galią”

    Šeštokų mokyklos mokiniai, ekonomikos mokytoja A. Kancevičienė ir pavaduotoja ugdymui J. Vaičeskienė dalyvavo sėkmės mokytojo, lyderystės psichologijos autoriteto Lietuvoje, verslo konsultanto A. Karaliaus paskaitoje “Sėkmės instinktas: pažadink savyje atkaklumo galią”. Paskaitos metu buvo diskutuojama apie sėkmę, tikslų siekimą ir įgyvendinimą, pozityvaus mąstymo formavimą. Lektorius pasidalino patarimais, kaip pagerinti atmintį, išmokti greitai skaityti ar įveikti užsienio kalbos kliūtis.” Daugiau informacijos apie renginį http://lt.lazdijuzvaigzde.lt/content/view/2458/266/

Jurgita Vaičeskienė, pavaduotoja ugdymui, biologijos mokytoja

Studijos užsienyje

 KALBA.LTatstovė J. Naujokaitienė Šeštokų mokyklos dvyliktokams pristatė studijų užsienio šalyse sąlygas: studijų programų įvairovę, studijų kainas ir paskolų studijoms gavimo sąlygas, studijų atskirose Europos šalyse ypatumus.

Finansinio raštingumo olimpiada

Spalio 9 d., trečiadienį, 12:00 val. startavo Finansinio raštingumo olimpiada (FRO). Mūsų mokyklos 4, 5, 6 klasių mokiniai dalyvavo tiesioginėje konferencijoje, kurios metu pats Danijos Karalystės sosto įpėdinis Frederikas paskelbė olimpiados startą ir užduotį. Moksleiviai galėjo užduoti princui įvairiausius klausimus.  Trečius metus iš eilės FRO organizuoja „Danske Bank“. Šią socialinę iniciatyvą palaiko Švietimo ir mokslo ministerija, Finansų ministerija, Lietuvos bankas, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas ir informacinė sistema švietimo įstaigoms TAMO.

Išvyka susipažinti su darbo pasauliu

 Mokiniai jau 9 klasėje  susipažįsta su darbo pasauliu, verslo aplinka, sužino apie ūkio šakų plėtojimo tendencijas regione, perspektyvias Lietuvos ūkio šakas ir taip įtvirtina turimus ir ugdo naujus kūrybinius ir praktinius gebėjimus, padeda orientuotis rinkoje kaip vartotojui ir  apsispręsti renkantis profesiją. Continue reading »